Srpen 2018

Správnou dovolenou je potřeba dokonale naplánovat nebo ne?

12. srpna 2018 v 11:30 | Máma malé Emmy <3 |  Mateřství
Vždycky jsem měla ráda věci předem dokonale naplánované... ráno přesně načasovaný budík tak, abych se stihla v klidu osprchovat, najíst, udělat si jídlo do práce a být v práci minimálně půl hodinu před zvoněním. Odpoledne taktéž, na minuty vypočítaný po obědový spánek a poklidný odchod do fitka ...
STŘIH... pohled do současnosti - NIC Z TOHO NEFUNGUJE....
To Emma mě dokonale vyléčila z mého striktně naplánovaného harmonogramu. Strašně obdivuju všechny maminky, které ví, že Pepíček chodí spát v 10 a 15 hodin a spí přesně 57,5 minuty a pak se nají.... ha. Já vím naprosto přesně, že Emma usne někdy mezi 9. a 17.hodinou 😂bude spát něco mezi 20 a 180 minutama a potom se buď v klidu nají a nebo nebude jíst ani za Boha 😂
Nejlepší je, když si po pár (párem rozumíme číslo DVA) dnech začnu myslet, že teď už se uklidnila a tak nám naplánuju naprosto do detailů celý den.
Takže: ráno vstaneme v sedm, uděláme si v klidu snídani, vyrazíme na plavání autobusem, zpátky půjdeme z plavání pěšky, Emmka usne po plavání a já si v klidu sednu do kavárny, otevřu si knihu a budu odpočívat...
REALITA: spíme do půl osmé (na to si nestěžuju, ani nááááhodou!!!), hekticky pobíháme všichni tři po bytě a hledáme plavky, ručníky, něco k rychlé snídani.. "Vládí, mám tam spoďáry? ... No asi jo, kdyžtak půjdeš na ostro... " Vládík nás veze na poslední chvíli do bazénu a pět minut po začátku lekce vplouváme já i Emma do bazénu a tváříme se neuříceně. Po plavání proběhne s křikem svačina, poté Emma celou cestu do města vypráví, v kavárně vypiju horké kafe, neb nejen, že se jí nechce spát, ale rozhodně se jí nechce koukat na ten statický obrázek lidí, co v poklidu pijí kávu..
Vybíhám z kavárny s popáleným hrdlem, dobrá, kniha nepřipadá v úvahu. "Sakra jak to ty mámy s těma fotkama natažených nohou a knihou na instagramu dělají, kde se berou takové děti???"
Přehodnocuji plány, oukej, nespíš, jdeme nakoupit, budeš se mnou vařit, najíš se a půjdeš spát až pak. Někdy ta fáze jednoho spánku denně přeci musela přijít. Přicházíme tedy před odchod, pípne mi smska: "Lásko oběd na 12:30, jooo?!" Jasan, dítě stejně nespí, není problém... Emma celý nákup prořve... Proboha proč, kontroluju plínu, vytahuji láhev s vodou, dávám jí kus rohlíku, který vztekle zahazuje A ZAČÍNÁ SI MNOUT OČI!!! Super... jedeme domu, za padesát metrů od obchodu k našemu vchodu stíhá usnout... potichu ji pokládám do postýlky. Na druhou stranu, uvařím a půjdu si lehnout s ní, je unavená, ty dvě hodinky teď určitě dá!
Oběd dokončen, nachystám ho v rekordním čase, odešlu manželovi pokyny, že si ho jen naloží a jdu s k Emmě lehnout, odhadem mám minimálně hodinu k dobru... lehám si, zavírám oči A DO HLAVY DOSTANU DUDLÍKEM! "mama mama mama ha ha" ozve se nade mnou a do hlavy mě zasáhne plyšový pes.. super.. MÁ V TÝHLE RODINĚ VŮBEC CENU NĚCO PLÁNOVAT?