Červenec 2018

Dopis pro mou dceru k prvním narozeninám

5. července 2018 v 14:16 | Máma malé Emmy <3 |  Mateřství
Moje milovaná Emmo!
Když tu tak sedím u počítače a Ty spíš, vzpomínám na tu noc, kdy to přesně před rokem začalo a Ty ses o 12,5 hodiny později koukla na tento svět. Jenže to byl právě jen začátek.
Teď máme za sebou 365 dní, rok, jednu desetinu dekády, je jedno jak tomu budeme říkat. Zkrátka sfoukneš první svíčku a já mám pocit, že jsem teprve včera přišla domů s tím 49cm malým a 3630g těžkým uzlíčkem. Že jsi teprve včera koukala vyjeveně na tu paní, která se Tě snaží pochopit a vůbec jí to nejde.
Je to ale rok a tak je na čase si to shrnout....
Začátek se nám, myslím, moc nevyvedl. Tvoje bříško trápilo nás obě a velice často jsme plakaly společně a usínaly vyčerpáním zamotané do sebe a tím našly energii k dalšímu boji. Tvoje bříško nás občas potrápí ještě dnes, ale už většinou víme, jak na něj Mrkající
Když se bolebřich začal vytrácet (probrečela jsi 4 měsíce), začalo to pravé mateřské potěšení. Svým úsměvem (kterým do dnes nešetříš) bys rozehřála i obří ledovec a ani jedno (zejména mužské) srdce nezůstává nezasažené. JOJO, na chlapy to umíš velice dobře už teď.
Pohybově jsi velice nadaná, nechci vypisovat všechny mezníky (máš je ve své knížce). Mezi Tvé nejdokonalejší kousky ale patří zejména pád střemhlav, lezení po poličkách, výstup po klouzačce (a poté pád střemhlav), roznožky na konci gauče a postele, provazy na plovoučce a rozsáhlá taneční vystoupení.
Kromě pohybového nadání máš také jisté herecké vlohy, velice ráda se na sebe při pláči koukáš do zrcadla či lesklých ploch a břečíš hystericky, kdykoliv chceš dosáhnout svého. Těžko říct, kdo vede na body, většinou vyhráváš Ty, protože já i táta odpadáme kolem 21. hodiny večerní TKO.
Už umíš pojmenovat všechny členy rodiny, zvládáš přes celý park či náměstí rozpoznat pejska (ve Tvém jazyce je to "dejdek").. čiči je pro Tebe i lvice v ZOO (ta by se asi od Tebe nenechala chytit pod krkem tak, jako Tvoje čiči). Káka (kočka Kateřina, jak jí ale asi už nikdo nebudem nikdy říkat) je Tvojí parťačkou pro blbiny i mazlení. Kohokoliv z nás ostatních by už pokousala, Ty máš ale i v jejím životě evidentně výsadní postavení.
Zubů máš celkem osm a máme podezření, že se klubou další.. ale kdo se v tom má vyznat. Jsi protivná i bez zubů, v noci lovíme dudlíky zuby nezuby a mazel se z Tebe stává čím dál větší (a taky ne, díky zubům). Asi rostou, rostou, ale naše krize na ně svádět nebudeme.
Pravidelně navštěvuješ svoje kurzíky pět dní v týdnu. Už sedm měsíců plaveš několikrát týdně. Díky tomu máš Ty (a i já) velké množství kamarádů, se kterýma se cítíme doma i tak daleko od našich rodných měst. Se všema se uvidíš kolem Tvého prvního dortu, snad se Vám povede sfouknout dohromady tu jednu svíčku (a my se pak pustíme do dortíku).
Tvoje přítomnost v mém životě mi neskutečně věcí vzala. Od osobní svobody (která se, ano, pomalu vrací), přes několik zaměstnání a kupu lidí, které jsem tak ztratila. Vzala jsi mi jistou dávku nadhledu a trpělivosti, což dříve nebýval problém. Nebudu Ti tady ani vyprávět, jak šílený mám za poslední rok spánkový deficit. A v nenávratnu zmizela také moje sportovní postava, těch 10 kilo tuku, co mám teď nahoře je pozůstatek našeho úvodního stresového období.. nechtít tak moc spát, přišla bych na další věci, které již rok postrádám...
Ale... oproti všem těm nepodstatným věcem stojíš TY. Život mi dal místo toho všeho Tebe a věř, že to je to nejkrásnější, co se mi mohlo podařit. Jsi zhmotněním naší lásky, naší každodenní péče a jsi také mým nejpravdivějším zrcadlem. Jsi něžná a zároveň drsná. Umíš mě vytočit, ale vzápětí sama uklidnit. Umíš se radovat jako nikdo jiný, ale také řvát celé dny jen proto, že chceš.
Nevyměnila bych Tě za nic na světě a přeji ti k Tvým prvním narozeninám, můj milovaný Emmušík, zdraví! Protože to je to, co je nejdůležitější, vše ostatní si už vytvoříme sami! Spolu!
Miluji Tě, Emmo a děkuji za to, že jsi!
Tvoje Máma