Březen 2018

Debilní kecy.. aneb kdo vyhraje soutěž? :D

23. března 2018 v 21:29 | Máma malé Emmy <3 |  Mateřství
Zdravím všechny čtenáře i nečtenáře. V poslední době je pro mě čas strašně zvláštní veličinou... a vzácnou. Emma mi ho moc nenechává a tak blog chátrá a na noťas se práší. Emmule už se totiž plazí, leze, staví se a snaží se chodit kolem nábytku. Moje domácnost doposud velmi stagnovala, od teď už zarostla trním a přestala existovat.. Pokud jsme doma, nedělám nic jiného než záchranu před rozbitou hlavou, či vyraženýma zubama. ANO! Zubama! Už má dva (na protivnosti se nic nezměnilo, stále stejné Smějící se)...
O čem mám ale v těchto chvílích (strávených na zemi s nataženýma rukama, trénujíc si svůj postřeh) možnost přemýšlet je mateřství.
O mateřství jsem toho tady napsala z mého pohledu už dost a dost. Bohužel, se nesplnilo to, co mi všichni předpovídali. Dodnes mě nezaplavila dávka hormonů, která by mě přesvědčila o tom, že jsem pro Emmu jediná správná osoba a ostatní ne. Stále si nemyslím, že kojení je jediná a neomylná cesta (Emma už dlabe, co jí přijde pod ruku či do pusy ) .. No a pořád nejsem zastáncem toho, že by na mně mělo mé (ač velmi milované) dítě být přilepené od rána do rána.
Kam tím mířím? O tom, že se někdy mezi ostatníma maminkama cítím celkem diskriminovaná, až kontroverzní a odstrkovaná. I když o tom už osud krkavčí matky je...
S čím se setkávám v poslední době jsou dvě věci:

1) mateřství je soutěž o to kdo víc, kdo dřív, kdo dál a nejlíp....
Emma má v 8 měsících 7,5 kg a 69 cm... aneb dbá na svou postavu a nebude se zbytečně přežírat (viděla mě v zrcadle a nechce následovat maminku!) Kolikrát jsem si vyslechla, jak tu holku trápím hlady, jak by měla jíst víc a jak bych měla víc kojit... a jak... proč? Však je problém, že Pepíček od vedle má už v 6 měsících 10 kilo a 79 cm? Někdy si s tím hlavu lámu, ale když pak do Emmy konečně nacpu těch 150ml kaše, co by měla jíst a ONA JE NA MĚ VE VTEŘINĚ VYBLEJE (pardon za ten výraz, ale jinak to nejde říct ..) V tom mi došlo, že tudy cesta nevede.
Dále je neustále pod drobnohledem, kdo z miminek má už plnou pusu zubů. Kdo ideálně v 5 měsicích sám chodí nebo kdo je ještě v 5 letech stále kojen..

2) debilní kecy na matky na mateřské
 • Ty už kojíš jenom dvakrát denně? No to bude alergik a pořád nemocná...
 • To je pohoda na mateřský, viď? Užívej si to! (stále se na tuto větu dotazuji, co že si to mám užívat? řev|? hysterii mé dcery, že teď si nebude hrát, ale musí se oblékat? hovnajsy v plíně, který by šly používat jako chemický zbraně? CO JAKO??? )
 • Ta Emma vůbec nejí, náš Pepíček už zbaští půl kila brambor a celý sele!
 • A proč ji nemáš na noc v posteli? Vždyť jí v té postýlce musí být hrozně smutno!
 • Takhle přetěžovat dítě, pořád s ním někam courat, dítě by mělo mít klid a být hodně doma.
 • Plavat a na kroužky? No to budete pořád nemocný.
 • Dva zuby? Náš Pepíček už je ale má všechny.
 • V tomhle věku a stojí? No to je brzo.
 • V tomhle věku a stojí? No to je nějak pozadu, ne?
 • Ty jí nevaříš, ale kupuješ skleničky? No to jsi teda máma...
 • Dej jí prso, ať se uklidní...

Tak a teď jsem totálně pobouřila všechny maminky, který mě do týhle chvíle měly alespoň trochu rády! Nene, holky, tohle není článek, který odsuzuje, tohle je článek, který má pobavit (samozřejmě, že jsem některý věci zveličila - ale některý ne...)
Tohle je spíš článek, kdy se potřebuju vypsat z toho, že nechci být součástí soutěže o to, kdo má nejlepší, nejhodnější (ježiš tenhle titul nikdy nebude Emma mít ZamračenýSmějící se) největší, nejtěžší, nej nej nej dítě.. Každé dítě na světě je to NEJ, protože je naše. Protože jsme je tak dlouho nosily v bříšku, protože jsme si je porodily, protože se v nich často vidíme a prostě jsme to zmenšený my a naši partneři. Ať už z Emmy bude docent doktor a nebo komíník, ať už bude tlustá nebo tenká, budu ji milovat celým srdcem a to navždy. Takže prosím, neporovnávejme, neodsuzujme, blbě nekecejme, milujme je a buďme ZDRAVÍ A ŠŤASTNÍ!!!
Dobrou!

P.S.: Lívie, děkuji ti za to, že jste s Marečkem součástí našeho každodenního života a také za to, že jsem konečně našla někoho, kdo to má nastavené podobně jako já!
P.S.: Baru, děkuji, že jste s Adámkem našemi průvodci a rádci!